piątek, kwietnia 28, 2017

HISZPAŃSKIE IMPRESJE

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu i Wielkopolski Związek Artystów Plastyków w Poznaniu
zapraszają na wernisaż
wystawy

18 lutego 2017 (sobota), godz. 17.00

HISZPAŃSKIE IMPRESJE to wystawa zbiorowa prac artystów skupionych w Wielkopolskim Związku Artystów Plastyków: Hanna Sińczuk, Jerzy Kubacki, Barbara Kubiak-Sobczak, Antoni Rut, Ewa J. Partyka, Stanisław Wojcieszak, Jerzy Antkowiak, Iwona Bis, Szymon Ćwikliński, Izabella Hermanowska, Urszula Nieborak, Elżbieta Suszek.

.::: Wystawa będzie udostępniona publiczności do 15 marca 2017 :::.

Urszula Nieborak, „Pejzaż ciepły pomarańczowy", tryptyk olej na płótnie tech. wł. 3 x 60 x 60 cm.

<---- FOTO RELACJA --->

HISZPAŃSKIE IMPRESJE

Wystawa pod nazwą „Hiszpańskie Impresje” może niespodziewanie uwieść, jak niespodziewanie szybko uwodzi Hiszpania. Kraj o bogatej i różnorodnej kulturze. Kraj o przepięknych wyspach, skąpanych w słońcu plażach, soczystych owocach, słynnych fiestach i dynamicznych tańcach połączonych z ekspresyjną muzyką, ruchem, gestem, śpiewem i strojem. Hiszpania to nie tylko flamenco, piłka nożna i widowiskowe corridy, ale przede wszystkim mieszkańcy pełni pozytywnej energii, gościnnie nastawieni do turystów. Przekonać się można o tym podczas tradycyjnych siest w porze popołudniowej, przysiadając obok w dowolnej restauracji czy kawiarence, gdzie energia życia miesza się z romantyzmem albo z zadumaniem. Takiemu nastrojowi mamy nadzieję poddać wszystkich, którzy zechcą obejrzeć naszą wystawę. Skoro mowa o wystawie nie sposób w tym momencie pominąć wspaniałych hiszpańskich malarzy i ich trafne powiedzenia: Francisco Goya - "W malarstwie nie obowiązują żadne reguły i normy". Pablo Picasso – "Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje, Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje". Salvador Dali – "Malarzu, nie jesteś mówcą! Maluj więc i milcz!".
Ewa J. Partyka sekretarz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków

Ewa J. Partyka, „Espanol Romantica", rys. na płótnie 50 x 34 cm.

Oprawa muzyczna wernisażu

Zespół  "ArteFakt Trio"

LATIN JAZZ

w składzie:

Wojciech Olszewski – fortepian
Krzysztof Samela – kontrabas
Mirosław Kamiński – perkusja

„ArteFakt" to formacja jazzowa mieszczącą się stylistycznie w głównym nurcie jazzu (mainstream jazz). W muzyce kwartetu usłyszeć można fascynacje twórczością Herbie Hancocka, Keith'a Jarret'a.

Program  przygotowany specjalnie na wernisaż wystawy „Hiszpańskie impresje" utrzymany będzie w klimatach latin jazz.

Więcej: http://www.artefakt.arnev.net

„Hiszpańskie impresje"

Jerzy Antkowiak, „Symfonia", olej 70 x 100 cm.

Hanna Sińczuk, „Jesienna winnica",

akwarela 35,5 x 46 cm.

Stanisław Wojcieszak, „Pola Andaluzji",

forma przrestrzenna 40 x 55 cm.

Szymon Ćwikliński, „Lustro wody",

olej akryl 30 x 40 cm.

Iwona Bis, „Taneczny krąg", technika mieszana 50 x 100 cm.

KATALOG (PDF) -->>>

Wściekłość