wtorek, kwietnia 25, 2017

WĄGROWIECKA MAJÓWKA

Teatr Muzyczny Hals

"Piosenka jest dobra na wszystko"

To rewia największych polskich przebojów z przed wielu lat. Obszerne fragmenty piosenek ułożone są w krótkie wiązanki, a zbitki słowne tekstów, tworzą żartobliwy kontekst tych utworów, dostarczając widzowi wiele zabawnych skojarzeń. Największe polskie przeboje przypominające lata 50-te, 60-te i kolejne aż do lat 90-tych ubiegłego wieku...

Rafał Brzozowski

W wieku 10 lat zaczął grać na pianinie i gitarze. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego zdobył wykształcenie nauczyciela WF–u. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Jego ulubionym gatunkiem muzycznym jest rock. Lubi takich artystów jak Frank Sinatra i Elvis Presley.

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie Szansa na sukces w 2002 roku, w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował wraz z Marcinem Kiljanem w zespole K. Martin. Od 2003 roku jest członkiem reaktywowanej grupy muzycznej Emigranci. Był też członkiem zespołu Mono. Jesienią 2011 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, w którym był w grupie Andrzeja Piasecznego. Odpadł tuż przed finałem.

W 2011 roku wydał dwa single: "Nie mam nic" oraz "Na dobre masz zawsze mnie". Ten ostatni jest piosenką końcową serialu Na dobre i na złe. W 2012 roku wydał kolejny singel, "Tak blisko". Dnia 20 lipca 2012 roku podczas gali Eska Music Awards 2012 otrzymał nagrodę za piosenkę "Tak blisko" w kategorii przebój lata, który wybrali widzowie za pośrednictwem SMSów. Jego singel zajął drugą pozycję na liście przebojów Polish Airplay Chart. 4 sierpnia 2012 roku wokalista zdobył Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej za utwór "Pozovi mienia ticho po imieni". Jego debiutancki album "Tak blisko" ukazał się 7 sierpnia 2012 roku. 7 lipca 2013 roku wokalista wystąpił na koncercie Lato ZET i Dwójki, zdobywając podczas jego trwania nagrodę za najlepszy występ.

Magda Pal

Z pewnością większość z Was kojarzy tę utalentowaną i piękną młodą kobietę z występów u boku Damiana Holeckiego. I rzeczywiście od sześciu lat artystka prezentuje swój niesamowity głos na scenie w chórkach u tego wokalisty. Jednak jej aspiracje zawsze sięgały zdecydowanie wyżej. Magdalena od najmłodszych lat kochała muzykę i zawsze w wolnej chwili dawała ponieść się muzycznym uniesieniom. Właśnie dlatego w 2015 roku postawiła zrobić pierwsze kroki jako artystka solowa. Z tej okazji zdecydowała nagrać teledysk do starej, ale nadal doskonale znanej, właśnie za sprawą młodej piosenkarki, piosenki "Adagio".

Emi Band

Zespół powstał z inicjatywy wokalisty Michała Nieroby i gitarzysty Edka Sikory. Po sześciu miesiącach pracy jako duet muzycy zaprosili do współpracy wokalistkę Michalinę Starostę i skupili się na pracy nad płytą i intensywnym koncertowaniu (nierzadko w składzie poszerzonym o perkusistę i basistę). Wydany w zeszłym roku singiel ‘Ja Poczekam’ trafił na listy przebojów w krajowych i zagranicznych rozgłośniach radiowych, w kilku z nich osiągając podium i utrzymując się na nim przez wiele tygodni. Zespół zagrał doskonale przyjęte koncerty, między innymi na Śląskiej Gali Biesiadnej w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Dniach Bytomia, Dniach Piekar Śląskich oraz kilkanaście bardziej kameralnych koncertów w Polsce i w Niemczech. W grudniu 2015, w miejsce Michaliny Starosty, do Emi Band dołączyła Aldona Zemła – wokalistka obdarzona charakterystycznym, ciepłym głosem i w tym składzie zespól nagrał swoją debiutancką płytę. Płyta Emi Band ‘Ja Poczekam’ zawiera 14 kompozycji, z których każda ma szansę stać się wielkim przebojem, gdyż zapada w pamięć już po pierwszym przesłuchaniu. Na płycie dominują ciepłe, romantyczne klimaty, ale nie brakuje także rytmicznych, tanecznych utworów. Piosenki szczycą się również skłaniającymi do refleksji, ciekawymi, niebanalnymi tekstami, z którymi każdy słuchacz może się identyfikować.

Ozzy
Wściekłość