środa, maja 24, 2017

„Srebrne Pasmo” dla The Hoor!!!

Podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek wągrowiecki chór The Hoor działający przy Miejskim Domu Kultury zdobył drugą nagrodę.

W czasie konkursu, który odbył się 15 stycznia br. w Chełmnie, zaprezentowało się 17 profesjonalnych grup wokalnych, m.in. Chór Kameralny „Alla Polacca” z Warszawy, który zdobył Grand Prix i chór „Nadzieja” z Nakła - jeden ze zdobywców "Złotego Pasma". Wągrowiecka grupa dyrygowana przez Tomasza Kotwicę zaprezentowała się w pierwszej części przesłuchań i zdobyła uznanie jury w składzie: przewodniczący, prof. Leszek Bajon z Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. Elżbieta Wtorkowska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz dr Jan Połowianiuk z Katedry Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Uznanie to zaowocowało równorzędną drugą nagrodą „Srebrne Pasmo”. Wągrowiecki The Hoor był najmłodszym stażem uczestnikiem konkursu i była to pierwsza próba zaprezentowania się zespołu poza granicami Wągrowca.

Gwiazdy
Power Rangers