wtorek, sierpnia 22, 2017

100 lat polskiego filmu
Krzysztof Kieślowski
Wszystkie strony

Cykl imprez pod hasłem "100 lat polskiego filmu" pomyślany jest jako atrakcyjne przedsięwzięcie kulturalne, skierowane do bardzo szerokiego grona publiczności, którą tworzą mieszkańcy miasta Wągrowiec i miejscowości w promieniu 60 km od Wągrowca.

Przedsięwzięcie ma wyróżniać się integracyjnym charakterem – łączyć publiczność, dla której pierwsze odcinki cyklu będą miały wartość sentymentalną, a kolejne poznawczą z publicznością, dla której pierwsze odcinki cyklu będą miały wartość edukacyjną, a kolejne nieść będą liczne wartości  poznawcze i artystyczne. Całość, promująca wiedzę na temat polskiego filmu – zróżnicowana tematycznie, przygotowana w atrakcyjnej formie – prelekcja, projekcja filmu, dyskusja, prezentacja publikacji, luźne spotkanie i rozmowa z zaproszonym gościem, towarzyszące cyklowi konkursy na plakat i film krótkometrażowy, z wiedzy o polskim filmie, w stałych uczestnikach cyklu powinna wybudować przekonanie o licznych wartościach polskiego filmu, a uczestnikom okazjonalnie uczestniczącym w projekcie przynieść poczucie uczestnictwa w interesującym, cechującym się wysokimi walorami artystycznymi, atrakcyjnym  przedsięwzięciu kulturalnym  realizowanym w naszym mieście.

Wartością dodatkową przedsięwzięcia będzie wyprodukowanie kilkuminutowego filmu dokumentującego cykl. Film(ik)  prezentowany będzie  w 2010 r.  przed wszystkimi filmami w ramach realizowanego w kinie cyklu edukacyjnego „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” i przed wszystkimi projekcjami polskich filmów (cykl „Kino polskie”). Taki film stanowić będzie także element promujący instytucję i miasto, i poprzez włączenie miasta w ogólnopolski cykl imprez związanych z obchodami stulecia polskiego filmu, budujący w lokalnej społeczności poczucie własnej wartości.

Do tej pory zrealizowaliśmy spotkania;

Przed nami spotkania poświęcone;

• Wojciechowi  Hassowi. Prelekcja i projekcja Rękopisu znalezionego w Saragossie,
  • Polskiemu filmowi  dla dzieci. (Planowane spotkanie z Andrzejem Maleszką i projekcja filmu Magiczne drzewo).