wtorek, sierpnia 22, 2017

Konkurs na film krótkometrażowy

100 lat temu, 22 października 1908 roku odbyła się projekcja pierwszego polskiego filmu fabularnego. Film nosił tytuł "Antoś pierwszy raz w Warszawie" i był zabawną burleską, której kopia w całości niestety nie zachowała się. W związku z obchodami w wielu miastach Polski przygotowano wiele cykli i imprez filmowych.

W obchody włączył się również Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Ogłaszamy konkurs na krótki film inspirowany polskim filmem!

konkursu na film krótkometrażowy
„100 LAT POLSKIEGO FILMU”

1. CZAS, MIEJSCE, ORGANIZATORZY
Przegląd filmów konkursowych odbędzie się w pierwszych dniach grudnia 2009 r. w Wągrowcu, w KINIE MDK przy ul. Kościuszki 55.
Organizatorem Konkursu jest Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA

Wiek autora: bez ograniczeń wieku; uczestnik może być studentem Szkoły Filmowej lub szkoły artystycznej. W Przeglądzie nie mogą brać udziału filmy zrealizowane przez twórców zawodowych, członków Jury lub Komisji Kwalifikacyjnej.
Warunkiem udziału jest przesłanie filmu do 20 listopada 2009 r. na adres:
Miejski Dom Kultury, ul. Kościuszki 55, 62-100 Wągrowiec.
Jeden autor może przysłać dowolną ilość filmów. Zgłoszenie filmów jest bezpłatne.

3. TEMATYKA i FORMA FILMÓW
Tematy filmów nawiązywać mają do historii i tradycji polskiego kina: odtworzenie lub swobodna interpretacja filmów lub scen z polskich filmów fabularnych.
Do Konkursu nie będą dopuszczone teledyski, reklamy czy parodie reklam, filmy krajoznawcze, przyrodnicze, itp.

4. WARUNKI TECHNICZNE
Czas trwania filmu: maksymalnie 10 minut, łącznie z napisami. Film musi zawierać napisy początkowe i końcowe w tym tytuł filmu. Filmy muszą być nadesłane  na płycie CD lub DVD w formacie umożliwiającym odtwarzanie ze stacjonarnego odtwarzacza DVD/DivX (DVD lub VCD, dopuszczalne są formaty - .mpg i .avi). Płyty powinny być opisane (autor, tytuł, czas) i zapakowane w sztywne pudełka z opisem (dane personalne, adres i telefon twórcy, tytuł, czas trwania). Na jednej płycie może być nagranych kilka filmów. Do filmu należy dołączyć kartę zgłoszenia z oświadczeniem autora o zgodzie osób w filmie występujących na jego prezentację w mediach.

5. KWALIFIKACJA I OCENA FILMÓW
Filmy, spełniające kryteria punktów 2 i 3, zostaną zaprezentowane w trakcie otwartego pokazu konkursowego w grudniu 2009 w Kinie MDK. Organizator powoła profesjonalne Jury, które oceni zaprezentowane filmy i przyzna regulaminowe nagrody i wyróżnienia.

6. KRYTERIA OCENY

Członkowie komisji konkursowej  przy ocenie prac wezmą pod uwagę:
•    zgodność tematu filmu z tematyką konkursową,
•    wartość artystyczną i techniczną filmu,
•    oryginalność podejścia do tematu i pomysł na film,
•    wartość merytoryczną i walory edukacyjne filmu (możliwość wykorzystania w czasie kampanii medialnych).

7. NAGRODY

Jury przyzna nagrodę główną 1000 zł oraz trzy wyróżnienia. Jury ma prawo podziału nagrody głównej oraz przyznanie nagród specjalnych.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wycofania filmu z konkursu z powodu jego wadliwej jakości technicznej, uniemożliwiającej projekcję.
  2. W celach promocji festiwalu organizator zastrzega sobie prawo nieodpłatnego wykorzystania wszystkich zgłoszonych filmów w mediach i własnym kinie (przed seansami filmów fabularnych).
  3. Filmy nadesłane na Przegląd będą zwracane Autorom w trakcie trwania imprezy lub odesłane po jej zakończeniu.
  4. Prace nagrodzone przekazane zostaną do archiwum MDK w Wągrowcu.
  5. Zgłoszenie filmu do konkursu oznacza zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu.
  6. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

KARTA ZGŁOSZENIA  FILMU

Szczegółowych informacji udziela: