wtorek, sierpnia 22, 2017

Konkurs na plakat

100 lat temu, 22 października 1908 roku odbyła się projekcja pierwszego polskiego filmu fabularnego. Film nosił tytuł "Antoś pierwszy raz w Warszawie" i był zabawną burleską, której kopia w całości niestety nie zachowała się. W związku z obchodami w wielu miastach Polski przygotowano wiele cykli i imprez filmowych.

W obchody włączył się również Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Ogłaszamy konkurs plastyczny na plakat inspirowany historią polskiego filmu!

konkursu plastycznego
dla dzieci i młodzieży na plakat
"100 LAT POLSKIEGO FILMU"

1. CZAS, MIEJSCE, ORGANIZATORZY
Rozstrzygnięcie konkursu i wystawa pokonkursowa odbędzie się w pierwszych dniach grudnia 2009 r. w Wągrowcu, w KINIE MDK przy ul. Kościuszki 55. Organizatorem Konkursu jest Miejski Dom Kultury.

2. WARUNKI UCZESTNICTWA
Wiek autorów: dzieci, młodzież szkolna i studenci. W konkursie nie mogą brać udziału prace plastyczne wykonane przez słuchaczy szkół artystycznych, członków rodzin Jury lub Komisji Kwalifikacyjnej. Warunkiem udziału jest przesłanie projektu plakatu do 20 listopada 2008 r. na adres:
Miejski Dom Kultury
ul. Kościuszki 55
62-100 Wągrowiec.
Jeden autor może przysłać jedną pracę. Zgłoszenie prac jest bezpłatne.

3. TEMATYKA i FORMA PRAC
Tematy plakatów nawiązywać mają do historii i tradycji polskiego kina.

4. WARUNKI TECHNICZNE
Dowolna technika plastyczna. Format minimum 30x42 cm (A3) max. 70x100 cm. Prace powinny być opisane na odwrocie: tytuł, imię i nazwisko, dane kontaktowe.

5. KWALIFIKACJA I OCENA PRAC
Prace, spełniające kryteria punktów 3 i 4, zostaną zaprezentowane w trakcie wystawy pokonkursowej w grudniu 2009 w Kinie MDK. Organizator powoła
profesjonalne Jury, które oceni zaprezentowane prace i przyzna regulaminowe nagrody i wyróżnienia. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:
Kategoria I – Szkoły Podstawowe;
Kategoria II – Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne, Studenci.

5. KRYTERIA OCENY
Członkowie komisji konkursowej przy ocenie prac wezmą pod uwagę:

• zgodność tematu pracy z tematyką konkursową,
  • wartość artystyczną i techniczną plakatu
  • oryginalność podejścia do tematu i pomysł na plakat,
  • wartość merytoryczną i walory edukacyjne pracy (możliwość wykorzystania w czasie kampanii medialnych).

6. NAGRODY
Jury przyzna nagrody główne wartości 300 zł oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Jury ma prawo podziału nagrody głównej oraz przyznanie
nagród specjalnych.

7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W celach promocji festiwalu organizator zastrzega sobie prawo nieodpłatnego wykorzystania wszystkich zgłoszonych prac w mediach i własnej działalności.
  2. Prace nadesłane na konkurs będą nie będą zwracane Autorom.
  3. Prace nagrodzone przekazane zostaną do archiwum MDK w Wągrowcu.
  4. Zgłoszenie plakatu do konkursu oznacza zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu.
  5. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

Szczegółowych informacji udziela:
Ryszard Dereżyński