czwartek, kwietnia 27, 2017

s.10
Wszystkie strony

Informacja merytoryczna o działalności
Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu w drugim półroczu 2009r.

Informacja merytoryczna o działalności Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, którą kierujemy na Państwa ręce z uczuciami satysfakcji i dumy, zawiera sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń z dziedziny kultury, sztuki, edukacji i życia społecznego, zrealizowanych w drugim półroczu 2009 r. z inicjatywy  Miejskiego Domu Kultury, bądź z udziałem instytucji.

W opisywanym okresie, instytucja zrealizowała ponad 60 przedsięwzięć o charakterze artystycznym, kulturalnym, edukacyjnym i społecznym.
Rozwijając działalność kinową wykonała pracę, polegającą na doprowadzeniu kina do statusu kina premierowego (kina, które może grać film w dniu ogólnopolskiej premiery obrazu). Pierwszym filmem, który kino wyświetliło w ten sposób, był film dla dzieci „Renifer Niko ratuje Święta” / 28 listopada 2009/.
W opisywanym okresie wyświetlono w kinie, nie licząc filmów  w cyklach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, ponad 70 filmów, które podczas 240 seansów zgromadziły kilkunastotysięczną publiczność.

Jednym z powodów do radości i dumy osób kierujących instytucją i pracujących w niej są właśnie statystyki podsumowujące całoroczną działalność instytucji w obu wymienionych wyżej aspektach; zrealizowano bowiem ponad 130 przedsięwzięć (spotkań, koncertów, wykładów, wernisaży, wystaw, warsztatów, występów artystycznych, spotkań o charakterze edukacyjnym) i na ponad 400 seansach wyświetlono 130 filmów.

Ilość i jakość realizowanych przedsięwzięć kulturalnych sprawiły, że instytucja cieszy się zaufaniem mieszkańców miasta, a także mieszkańców okolicznych miejscowości, niejednokrotnie korzystających z przygotowywanej oferty  w sposób tak liczny, że uniemożliwiający uczestnictwo w projektach wszystkim chętnym. Kapitał zaufania społecznego to największy sukces instytucji i jednocześnie największe wyzwanie w planowanej na przyszłość pracy.

Działania instytucji z pewnością charakteryzowałby się mniejszym rozmachem, gdyby nie działania o charakterze komercyjnym, które umożliwiają dodatkowe dochody na realizację przedsięwzięć kulturalnych;

• uruchomiono sprzedaż reklam na dużym ekranie (reklamy wyświetlane przed seansami filmowymi),
  • uruchomiono organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci (usługa ciesząca się dużym zainteresowaniem rodziców).

W sposób szczególny pokreślić trzeba udział i zaangażowanie w pracę instytucji niektórych przedsiębiorców, ich niecodzienne wyczucie i zrozumienie roli działań kulturalnych realizowanych przez Miejski Dom Kultury. Wyjątkowymi słowami należy podkreślić zaangażowanie Zakładu Przemysłu Drzewnego Lindner. Ze strony właściciela zakładu, Pana Zbigniewa Lindnera, instytucja otrzymała wsparcie finansowe, umożliwiające realizację kilku przedsięwzięć - wsparcie rozwijające kulturę. Wsparcie to wymaga wyrazów podziwu, szacunku i uznania.

Ozzy
Wściekłość