Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – Wągrowiec 2022
Opublikowano 22.10.2022 17:05

Po trzech latach przerwy zostaniał zorganizowany Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – Wągrowiec 2022. Impreza odbyła się w wągrowieckiej Hali OSiR, w dniu 21 października b.r., początek o godz. 18.00. Konwencja imprezy – jak
w poprzednich latach – sprowadzała się do
konkursu 6 znakomitych par sportowego tańca towarzyskiego z całej Polski
w tańcach latynoamerykańskich. Pary, które pojawiły się w Wągrowcu walczyły o Puchar Burmistrza Wągrowca i inne nagrody. Oprócz zmagań konkursowych, w ramach tzw. pokazów, zaprezentowały się pary w tańcach standardowych oraz grupy i formacje uprawiające inne formy taneczne niż taniec towarzyski. Nie zabrakło także popisów wokalnych. Tradycyjnie w trakcie imprezy została wybrana Para Publiczności. W tym roku nagrodę publiczności ufundował Starosta Wągrowiecki – Pan Tomasz Kranc. Wągrowieckie turnieje taneczne mają już ponad 25-letnią tradycję imprez na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Organizatorami tegorocznego „Turnieju” byli:

1. Szkoła Tańca Sportowego „Bellcanto” z Poznania

2. ECO INTENSE z Wągrowca

przy Partnerskim udziale: Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.