Recital Jazzowy - Mała Scena MDK
Opublikowano 21.08.2022 14:02

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu prezentuje Małą Scenę MDK - cykl koncertów artystów, którzy umilą letnie wieczory mieszkańcom naszego miasta. 21 sierpnia o godzinie 18:00 odbył się Recital Jazzowy w wykonaniu Marty Jastrząbek oraz Michała Maćkiewicza.

Dziękujemy, że byliście z nami!

KIM JESTEŚMY?

MARTA JASTRZĄBEK:

Jestem absolwentką Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występowałam w spektaklu muzycznym pt. „Kobieta według Młynarskiego” oraz nagrałam utwory na płytę o tym samym tytule. Jestem laureatką konkursów i festiwali ogólnopolskich. Zdobyłam m. in.:

• Ill miejsce na I Konkursie im. Zbigniewa Wodeckiego w Bydgoszczy w 2021 roku, wyróżnienie na Grechuta Festival 2019 w Świnoujściu, gdzie występowałam z legendarnym zespołem Anawa;

• I miejsce na Festiwalu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2018 w Koszalinie;

• udział w 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

MICHAŁ MAĆKIEWICZ:

Jestem gitarzystą, studentem instrumentalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncertowałem m.in z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoników Bydgoskich czy zespołem Big Band 75. Miałem okazję grać na jednej scenie z takimi muzykami jak Bernard Maseli, Sławek Berny, Zbigniew i Piotr Wrombel, Marcin Jahr, Adam Wendt.