Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz obiekty będące w zarządzaniu MDK

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz obiekty będące w zarządzaniu MDK

- Siedziba Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 55,
 - Budynek Amfiteatru Miejskiego przy ulicy Kościuszki,
 - Warsztatownia, której wejście znajduje się za głównym wejściem do Kina MDK (obok stacji diagnostycznej pojazdów),

Wągrowiecki Dom Kultury to miejsce zapewniające atrakcje dla różnej grupy odbiorców. W budynku przy ulicy Kościuszki 55 znajdują się dwie sale kinowe, które pozwalają na prowadzenie bogatej oferty filmowej:

- Duża sala kinowa licząca 244 miejsca siedzące i 3 miejsca dostosowane do osób niepełnosprawnych,

- Mała sala kinowa licząca 43 miejsca siedzące oraz przestrzeń dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózku mają umożliwiony dostęp do małej sali kinowej na piętrze za pomocą schodołazu.

W budynku MDK znajduje się również pomieszczenie przystosowane jako Galeria - tutaj odbywają się wystawy artystyczne i spotkania autorskie. Obiektem, którym zarządza Miejski Dom Kultury jest również Amfiteatr Miejski zlokalizowany przy ulicy Kościuszki. Scena ta przeznaczona jest na otwarte, plenerowe koncerty, występy kabaretowe, ale także na wydarzenia biletowane (istnieje możliwość najmu powierzchni).

Fot. Latający Wągrowiec