Laboratorium Robotyki z LEGO Spike Prime

Zestaw robotyki SPIKE Prime, którego używamy do edukacji młodzieży ma na celu wprowadzenie młodszego ucznia do robotyki, inżynierii
i kodowania w sposób, który jest prostszy i bardziej ukierunkowany na cele dydaktyczne niż inne zestawy z serii LEGO
(np. zestawy Mindstorms).

SPIKE™ Prime jest dedykowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Zawiera 523 elementy Technic i jest zaprogramowany za pomocą aplikacji stworzonej przez LEGO, opartej na języku Scratch.

Rozwiązanie SPIKE Prime jest zorientowane na cel, więc zamiast poprosić uczniów o stworzenie robotów przy użyciu setek klocków Technic, zestaw zmusza ich do rozwiązywania problemów, dając jedynie wskazówki i konkretny cel. Nowi uczniowie mogą w szybki sposób zacząć pracę w trakcie 45-minutowych lekcji, które uczą krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

Gdy dzieci zdobędą doświadczenie w budowaniu i programowaniu, mogą przejść do bardziej zaawansowanych projektów, które dają możliwość większej kreatywności w projektowaniu, a także zmuszają do testowania i oceny prototypów.

 

Taki sposób nauki poprzez zabawę będzie dobrym dopełnieniem edukacji szkolnej. Uczestnicy zajęć rozwiną umiejętność pracy w zespole, swoją kreatywność podczas tworzenia autorkich robotów oraz zaczną samodzielnie programować rozbudzając logiczne myślenie.

 

Sekcja prowadzona w dwóch grupach wiekowych:

- 8 – 10 lat

- 11 – 13 lat

Zajęcia prowadzone raz w tygodniu w małych grupach - do 6 osób. Sekcja prowadzona przez Karolinę Sadek – pracownicę MDK, która ciągle rozwija się pod naszymi skrzydłami.

 

 

Miejski Dom Kultury zaprasza: ROCK NOC 2024