Sekcja szydełkowania
Opublikowano 19.07.2022 10:10

Sekcja Szydełkowania

 

Działalność rozpoczęła w kwietniu 2017r. aby kultywować tradycje naszych mam i babć przekazując je następnym pokoleniom.

Na zajęciach sekcji spotykają się osoby w różnych grupach wiekowych tzn. ,,od wnuczki do babci”.

Sekcja obecnie skupia 16 osób.

Głownym celem spotkań jest poznanie techniki szydełkowania I umiejętności czytania schematów używanych we wzorach. W ramach cotygodniowych warsztatów, twórczynie doskonalą swoje umiejętności w różnych techmikach: szydełkowanie, robótki na drutach, haft krzyżykowy I temari, koronka frywolitkowa, tworzenie biżuterii koralikowej i sploty makramy.

Oprócz czwartkowych spotkań w Galerii MDK w Wągrowcu, sekcja uczestniczyła w imprezach organizowanych przez różne organizacje samorządowe i stowarzyszenia, m.in.:

- prezentacja prac w Galerii Domu Kiltury i Muzeum Regionalnym,

- udział w festynach, jarmarkach i kiermaszach świątecznych

- jarmarku sztuki ludowej w Żninie ,,Jesień na Pałukach”

- warsztaty z dziećmi w ferie zimowe ,,wspólna pasja dla dużych i małych” oraz udział w telewizyjnym domu kultury.

- prezentacja rękodzieła i warsztaty na Gali w Skokach ,,Fismatynta zez naszego fyrtla” / dwukrotnie otrzymano nagrodę publiczności /

- organizacja światowego dnia dzirgania w przestrzeni publicznej /VI.2018 I 2019 rok/

- udział w konkursach na ozdoby świąteczne w bibliotec oraz haft i koronkę w SZOK w Szamotułach

- przy domu kultury członkinie ubrały drzewo w dziergany kubraczek X.2017r., wykonały ozdoby na dekorację świątecznej choinki i ubrały rzeźbę na zakończenie sezonu w letni strój

 

Dzierganie – to wspaniałe twórcze hobby, które uczy rozwijać wyobraźnię I daję ogromną satysfakcje z osiągniętego celu. Niczym balsam dla naszego umysłu, wycisza I mobilizuje do myślenia, daje relaks I zarazem rehabilituje.

Zapraszamy chętnych pasjonatów rękodzieła do spędzenia wspólnie czasu przy robótkach w każdy czwartek o godz. 17:00 do Galerii MDK.

 

 

Sekcja szachowa
Opublikowano 19.07.2022 10:10

Szachy są sportem umysłowym ze wszystkimi elementami sportowej rywalizacji wymagającej umiejętności panowania nad sobą, wytrwałości, przezorności, odwagi, woli zwycięstwa. Rozwijają inteligencję i zdolności twórcze. Niezaprzeczalne są walory szachów społeczne, kulturalne i wychowawcze.

Podstawowym celem działalności sekcji szachowej jest rozwój i popularyzacja szachów jako dyscypliny sportowej w środowisku Wągrowca i powiatu wągrowieckiego. Zajęcia odbywają się w piątki od 16:30-18-30. Oprócz tego organizowane są dodatkowo turnieje, na których można zdobywać kategorie szachowe i sprawdzić swoje umiejętności. Opiekunem sekcji jest - instruktor szachowy Jacek Haja.

 

Wągrowiecki Chór Kameralny
Opublikowano 25.07.2022 17:05

WĄGROWIECKI CHÓR KAMERALNY powstał 1 października 1989 roku z inicjatywy pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wągrowcu. Artystyczne kierownictwo zespołu sprawuje Andrzej Kaliski – absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz absolwent dyrygentury chóralnej I Wydziału w klasie prof. Stefana Stuligosza Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest współzałożycielem Chóru, który prowadzi od czasu jego powstania.

Członkowie zespołu zajmują się różnymi profesjami. Są wśród nich: nauczyciele, lekarze, urzędnicy, handlowcy, gospodynie domowe, absolwenci różnych szkół.

W swojej bogatej ofercie repertuarowej Chór ma utwory zarówno z zakresu muzyki sakralnej, jak i świeckiej. Prezentuje kompozycje mistrzów dawnych, a także kompozytorów współczesnych (polskich, niemieckich, francuskich, angielskich, włoskich, rosyjskich). Z równym powodzeniem wykonuje dzieła Wacława z Szamotuł (XVI – wiecznego kompozytora), jak bardziej współczesnego Józefa Świdra.

Repertuar Chóru to także pokaźny zbiór kolęd z różnych epok, madrygały, pieśni pasyjne, ludowe i patriotyczne. Nie brak także współczesnych szlagierów.

Swój program Chór prezentował podczas licznych koncertów i uroczystości w kraju i za granicą ( w Holandii, Niemczech, Francji i Rosji).

 

Największe osiągnięcia artystyczne zespołu:

- Puchar Wojewody Pilskiego na Wojewódzkim Konkursie Chórów (Piła, 1984),

- I miejsce w okręgowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej (Koszalin, 1985),

- udział w Ogólnopolskim Koncercie Chórów „Legnica Cantat” (Legnica, 1990),

- główna nagroda na Wojewódzkim Konkursie Chórów województwa pilskiego (Piła, 1992),

- III miejsce na VII Wielkopolskich Konfrontacjach Chórów (Koło, 1996).

 

Chór ma także na swoim koncie płytę CD, wydaną przez Miejski Dom Kultury w Czerwcu 1997, pt. „Musica sacra w wągrowieckiej Farze”.

 

 

 

 

Zespół wokalny MIDI SONG
Opublikowano 02.08.2022 16:04

Nowy sezon 2022/2023:
Zapraszamy wszystkie rozśpiewane Dzieci i Młodzież!


 

 

Zespół wokalny MIDI SONG działa przy wągrowieckim domu kultury od stycznia 2022 roku. Instruktorem wokalnym dla dzieci i młodzieży jest pani Ewa Kamieniecka – Cyranek, certyfikowana nauczycielka śpiewu.

 

MIDI SONG ćwiczy wspólnie raz w tygodniu, a zespół bierze czynny udział w budowaniu oferty kulturalnej MDK w Wągrowcu uczestnicząc aktywnie
w wydarzeniach i koncertach miejskich.

 

Sekcja fotograficzna
Opublikowano 03.08.2022 09:09

PRACOWNIA TECHNIK SZLACHETNYCH I HISTORYCZNYCH  wyłoniła się z „wirtualnej pracowni fotograficznej” i uczestników zajęć fotograficznych dla zaawansowanych prowadzonych od wielu lat w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu przez Lecha Szymanowskiego. Obecnie pracownią fotograficzną opiekuje się Piotr Duszer.

Facebookowa Grupa „Wirtualna Pracownia Fotograficzna MDK. Szkoła kadru. Warsztaty naświetlania” powstała w czasie epidemii corona wirusa w marcu 2020 r., jako ekwiwalent stałych zajęć fotograficznych Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu. Jej celem jest popularyzacja fotografii, szeroko pojęta edukacja fotograficzna, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami fotograficznymi między członkami grupy.

Członkami Grupy są fotografowie, miłośnicy, adepci i debiutanci w dziedzinie fotografii, którzy pragną wykonywać lepsze zdjęcia, dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami i ciągle UCZYĆ SIĘ FOTOGRAFII, bez względu na stopień zaawansowania. Aktualnie (lipiec 2022) skupia 54 członków.

Wiosną 2022, kilka osób z Wągrowca, Poznania i Chodzieży bierze udział w realnych zajęciach ciemniowych w PRACOWNI TECHNIK SZLACHETNYCH I HISTORYCZNYCH, która znajduje się budynku Warsztatowi Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

Na cotygodniowych zajęciach (środy, 17.00-20.00) uczestnicy poznają i doskonalą historyczne, XIX i XX wieczne techniki fotograficzne, zarówno srebrowe, żelazowe, chromianowe, z użyciem starych aparatów fotograficznych. Regularnie do prowadzenia zajęć zapraszani są zaprzyjaźnieni artyści zajmujący się fotografią tradycyjną i alternatywną.

Anthotypia, luxografia, rayogramy, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa i średnioformatowa, cyjanotypia, guma chromianowa, lithprint, vandyke, albumina, gum oil print, polaroid, polaroid transfer to tylko niektóre tematy podejmowane w Pracowni.

Tutaj narodził się i zrealizowany został projekt: KONKURS FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ „ŹRÓDŁA” WĄGROWIEC 2021. Wystawa pokonkursowa, na którą zgłoszone zostało prawie 100 prac uczestników z całej Polski, eksponowana była w Galerii MDK w Wągrowcu i w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy.

W czasie ferii zimowych i letnich „Pracownia” prowadzi atrakcyjne zajęcia warsztatowe dla dzieci. Sporadycznie zaś spacery fotograficzne dla dorosłych.

 

 

Chór The HOOR

Chór powstał w gronie znajomych w marcu 2010 roku. Od samego początku zespół działa przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. W swojej historii występował w kraju na wielu imprezach chóralnych i kulturalnych reprezentując Miasto Wągrowiec.

The HOOR po raz pierwszy koncertował poza granicami w grudniu 2011 roku
w partnerskiej gminie miasta Wągrowca Le Plessis Trevise we Francji gdzie wykonał repertuar składający się z tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. We wrześniu 2013 roku The HOOR koncertował w partnerskim mieście Gyula na Węgrzech. Zespół bierze udział
w konkursach i festiwalach chóralnych na terenie całego kraju, a swój repertuar sukcesywnie wzbogaca o utwory muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. The HOOR od 2013 roku jest organizatorem Koncertów Pamięci Poległych w Walce o Niepodległość z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wągrowieckim klasztorze, podczas których wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich wykonywał dzieła muzyki wokalno-instrumentalnej takie jak Requiem d-moll, Mszę Koronacyjną W.A. Mozarta, Mszę G-dur F. Schuberta, Małą Mszę Uroczystą
G. Rossiniego, pieśni polskie K. Szymanowskiego i M. Bembinowa oraz Pieśni St. Moniuszki.

Dyrygentem The HOOR jest Tomasz Kotwica.

 

Zespół Śpiewaczy im. Stanisława Moniuszki

Tradycje Ruchu Śpiewaczego w Wągrowcu sięgają roku 1889. Zespół Śpiewaczy jest kontynuatorem tej tradycji. Zespół działa od roku 2018, jednak wcześniej (od 1964) działał pod nazwą Chór Nauczycielski im. St. Moniuszki w Wągrowcu, który znacząco odnotował swoją aktywność na kartach chóralnej historii otrzymując w 2007 roku status członka Konfraterni Najstarszych Chórów i Orkiestr od zarządu głównego PZChiO. Zespół jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Bierze udział w organizowanych przez Związek koncertach i festiwalach a także w przeglądach zespołów seniorskich organizowanych na terenie całego kraju. Zespół zrzesza członków różnych grup i sekcji seniorów z terenu miasta. Wągrowiecki Zespół Śpiewaczy występuje na terenie miasta oraz powiatu wągrowieckiego uświetniając uroczystości i szczególne spotkania.

Dyrygentem Zespołu Śpiewaczego im Stanisława Moniuszki od 2008 roku jest Tomasz Kotwica.

 

Sekcja pisania ikon

Na zajęciach SEKCJI MALARSTWA NA DESCE I SZKLE inspirowanego ikoną dorośli uczestnicy zapoznają się z historią pisania ikon. Wykonywane są prace na szkle i desce. Uczestnicy zapoznają się z wizerunkami Świętych, które te ikony przedstawiają oraz omawiają ich historię życia – pozwala to na jak najdokładniejsze wykonanie malowideł.

Zajęcia prowadzi nasz wieloletni instruktor plastyki -  pan Ryszard Dereżyński.

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla dzieci od 6 lat. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z róznymi technikami plastycznymi: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba oraz malarstwo na szkle i kolaż. Podczas zajęć dzieci wykonują także różne ozdoby okolicznościowe (np. Boże Narodzenie, Wielkanoc), które wykorzystywane są do przyozdobienia MDK.

Instruktorem plastyki jest pan Ryszard Dereżyński.

Teatr Mały

Teatr w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu działa od roku 2003. Założycielką i reżyserką jest Katarzyna Kuczerepa-Budzyńska, nauczycielka języka polskiego i angielskiego w ZS nr 2 w Wągrowcu, instruktorka teatralna i plastyczna, założycielka pracowni-warsztatowni plastycznej Blue House. 

Dziecięca grupa teatralna funkcjonuje pod nazwą Teatr Mały, młodzieżowa pod nazwą Teatr Variété. Teatr ma na koncie 11 spektakli oraz kilka impresji teatralnych zainspirowanych literaturą piękną, poezją, dramatami.

 

Zrealizowane spektakle:

„Karaluchy” – 2004 rok

Spektakl powstał na podstawie wczesnych dramatów ośmioletniego Stasia Ignacego Witkiewicza – „Juweniliów” – pt. „Odważnej księżniczki (król i złodziej)” oraz „Karaluchów. Komedii w jednym akcie”.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej i Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec:

 

Anna Januchowska

Patrycja Augustyniak

Celina Wleczyk

Natalia Jocz

Marta Łukaszczyk

Kamil Eliński

Angelika Pawlewska

Marek Starszak

 

Spektakl zdobył m.in. w 2004 roku – I miejsce – Złotą Maskę na I Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Krajence oraz w tym samym roku – III miejsce na VI Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych KURTYNA w Wągrowcu.

 

„Śmierć urzędnika” – 2005 rok

Spektakl powstał na podstawie dwóch opowiadań Antoniego Czechowa: „Śmierci urzędnika” oraz „Dzieciarni”.

W przedstawieniu udział wzięli uczniowie I LO w Wągrowcu oraz Gimnazjum nr 1:

 

Marta Sobczak

Patrycja Walenciak

Magdalena Dzwoniarska

Magdalena Machy

Mateusz Chrzępa

Marcin Kąkol

Jagoda Jopp

Daria Stasiak

Piotr Kędzierski

 

Spektakl zyskał uznanie na następujących przeglądach w 2005 roku:

  • II miejsce – Srebrny Gwóźdź na Regionalnym Mityngu Teatralnym w Gnieźnie, 

  • wyróżnienie na XXIII Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych, 

  • I miejsce - Złota Kurtyna na VII Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych w Wągrowcu.


 

„Scenki historyczne z dziejów Wągrowca” - 2006 rok

Scenki zostały przygotowane specjalnie na Festyn Cysterski we współpracy z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.

Spektakl powstał na podstawie materiałów historycznych dostarczonych przez pracowników muzeum.

 

Wystąpili:

 

Mariusz Pieprzyk

Antoni Ziółkiewicz

Anna Majorczyk

Rafał Kutkowski

Ada Sobolewska

Marika Kaiser

Anna Szaferska

Zuzanna Duras

Natalia Kotecka



 

„Ćmolęk Kici Koci” – 2007 rok

Spektakl Ćmolęk Kici Koci powstał na bazie tekstów Mirona Białoszewskiego zamieszczonych w tomiku OHO (Warszawa, 1985). Początkowo Kabaret Kici Koci tworzył doskonałą bazę do warsztatów teatralnych i scenicznej zabawy słowem. Szybko okazało się, że konwencja braku dosłowności, gry słownej i ascetyzmu językowego jest nie tylko do przyjęcia przez młodego człowieka - początkującego aktora, ale również stanowi doskonały materiał na sztukę teatralną. 

Ćmolęk Kici Koci opowiada o okresie stanu wojennego, ale zarazem bagatelizuje go, bo oto ważniejsze stają się relacje między kolumną ludzi stojących w kolejce a kolumną Zygmunta. Stan wojenny stał się elementem rzeczywistości polskiej tak jak okres międzywojenny, powojenny, przedwojenny... Nie ma w nim niczego szczególnego, nawet absurdy zostały oswojone.

 

Wystąpili:


 

Magdlena Dzwoniarska

Zuzanna Dzwoniarska

Kamil Eliński

Maciej Łasecki

Marta Sobczak

Daria Stasiak

 

Współpraca techniczna:

 

Anna Mantej


 

Przeglądy:

  • 2007 rok – I nagroda - Złota Kurtyna na IX Powiatowych Konfrontacjach Małych Form Teatralnych Kurtyna w Wągrowcu,

  • 2007 rok - II nagroda na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych „Czwarta Ściana” w Turku,

  • 2008 rok - I nagroda - Złoty Gwóźdź na Regionalnym Mityngu Teatralnym w Gnieźnie,

  • 2008 rok – II Nagroda na XXVI Czarnkowskim Forum Teatrów Szkolnych – Scena Młodzieżowa.


 

„Aaa-rtysta!” – 2008 rok

Impresja teatralna przygotowana specjalnie na II Didaskalia – Jesienne Spotkania Teatralne w MDK. Bazą do spektaklu stały się przemyślenia artystów – malarzy, pisarzy – Witkacego oraz Salvadora Dalego. Impresja teatralna „Aaaa-rtysta” w sposób lekki, ale i skłaniający do myślenia, podejmuje problem prawdziwego artysty, artyzmu w ogóle i szeroko pojętej sztuki. Jest postawionym pytaniem bez konkretnej odpowiedzi.

W impresji udział wzięli:

 

Magdalena Dzwoniarska

Zuzanna Dzwoniarska

Kamil Eliński

Maciej łasecki

Daria Stasiak

Marta Sobczak



 

„Ciemne Źródło” - inscenizacja wierszy Zbigniewa Herberta – 2008 rok

(na podstawie utworów: „Do rzeki”, „Język snu”, „Przyszło do głowy”, „Co mogę jeszcze zrobić dla pana”)

21 listopada 2008 roku w auli I LO mieliśmy okazję spotkać się z panem Andrzejem Franaszkiem, który na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jest krytykiem literackim, eseistą, kierownikiem działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Jego eseje poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta przeczytać można w książce, która kilka tygodni temu ukazała się po raz kolejny „Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta”. Obecnie pan Andrzej przygotowuje kolejną książkę – tym razem o twórczości Czesława Miłosza.

W auli wągrowieckiego liceum autor „Ciemnego źródła” przybliżył postać Herberta, mówił o jego fascynacjach kulturą antyku, opowiadał anegdoty z życia poety, podejmował próby interpretacji fragmentów poezji. Z tej okazji zespół Teatru Variété przygotował inscenizację kilku wierszy Herberta.

Wystąpili:

 

Magdalena Dzwoniarska

Zuzanna Dzwoniarska

Kamil Eliński

Maciej Łasecki

Daria Stasiak

Marta Sobczak



 

„6457” – 2010 rok

Spektakl 6457 – powstał na podstawie dwóch dramatów Harolda Pintera: „Cieplarni” i „Samoobsługi”. Prezentuje dziwny świat, w którym rządzą nierozgarnięte morderczynie. Świat pełen absurdów, dziwacznych instytucji i chorych stosunków międzyludzkich. Współczesność skupiona w soczewce szpitalnego (?) dnia powszedniego bawi do łez; Pinter jednak czuwa nad adaptacją swoich sztuk, nie pozwala bawić się bezkarnie, nie pozwala zapominać o czającym się zagrożeniu. Skoro pojawia się broń, do morderstwa musi dojść...

 

Występują:

 

Krzysztof Bobrowski

Zuzanna Dzwoniarska

Ewa Serwatka

Patrycja Serwatka

Marta Sobczak

Daria Stasiak

 

Współpraca techniczna: 

 

Sara Agacińska

Magdalena Kunke

Maja Nowak


 

Przeglądy:

  • 2010 rok - Nagroda Specjalna im. Jana Bogusza dla największego objawienia mityngu na Regionalnym Mityngu Teatralnym w Gnieźnie,

  • 2010 rok - Nagroda Fotoreporterów na IV Salezjańskim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SOFFT w Szczecinie,

  • 2010 rok – Grand Prix na VII Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych Melpomena 2010 w Środzie Wielkopolskiej (oraz: dyplom z wyróżnieniem dla Patrycji Serwatki za rolę Pana Dyrektora w spektaklu „6457”, nagroda za inscenizację i reżyserię spektaklu „6457” dla Katarzyny Kuczerepy-Budzyńskiej). 


 

„Milordzie, milordzie” – 2013 rok

Impresja teatralna na podstawie „Końcówki” Samuela Becketta.

 

Występują:

 

NAGG – Marcin Kubale

NELL – Julia Wiśniewska

HAMM – Karolina Gronowska

CLOV – Dominika Hermann

KRAWIEC – Kinga Kucharska

 

Przeglądy:

  • XV Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2013” 

    • Brązowa Maska 23.11.2013

    • Nagroda aktorska dla Kingi Kucharskiej i Marcina Kubale


 

„Końcówka” – 2015 rok

Inspiracją spektaklu Końcówka jest dzieło Samuela Becketta o tym samym tytule. Jednak w naszej realizacji nie dominują mężczyźni a kobiety, Hamm to zdegenerowana diva, która podporządkowała sobie opiekunkę – służącą – Clova. Związek ten bardzo emocjonalny i rozedrgany, toksyczny i zarazem warunkujący wspólnotę dotyka problemów ludzkiej egzystencji. Klaustrofobiczny świat Becketta jak mikrokosmos ukazuje nędzę człowieka i ciągłe oczekiwanie na jakiś koniec. Czy nadejdzie?

Prapremiera: 27.06.2015

Premiera : 10.10.2015

 

Występują:

 

Kinga Kucharska

Julia Wiśniewska

Dominika Hermann

Marcin Kubale

 

Współpraca techniczna: 

 

Kacper Bagrowski




 

„Rety, jaki dziwny osioł!” – 2017 rok

Spektakl powstał na podstawie tekstów poetyckich Ludwika Jerzego Kerna.


 

Występują:

Wojtuś Szwedek, Ania Przybył

Ola Walkowiak, Kasia Kamińska

Eliza Różak

Ulka Kędracka

Maksiu Maciejewski

Jaśminka Budzyńska

Liwia Pawłowska

Nataszka Staniszewska

Oliwka Stalica, Agnieszka Samulska


 

Przeglądy:

  • XIX Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2017” – Złota Kurtyna

 

„Kot + kot” – 2018

Spektakl został oparty na tekstach poetyckich dla dzieci Jerzego Ludwika Kerna

 

Występują:

  1. Maksiu Maciejewski

  2. Jaśminka Budzyńska

  3. Liwia Pawłowska

  4. Pola Budzyńska

  5. Oliwka Stalica,

  6. Agnieszka Samulska

  7. Alicja Zadroga

  8. Ola Walkowiak

 

Przeglądy:

  • VI Powiatowe Spotkanie ze Sztuką „Wiosna Teatralna” Mieścisko 28 maja 2019

    • II miejsce

    • Nagroda aktorska dla Poli Budzyńskiej za rolę Białego Kotka.

  • XVI Przegląd Teatrów Dziecięcych Złote Maski w Krajence 8 maja 2019 – nagroda za scenariusz dla Katarzyny Kuczerepy-Budzyńskiej

  • VI Ogólnopolski Dziecięcy Przegląd Teatralny „Teatralna Majówka 2019” 24.05.2019 w Środzie Wielkopolskiej

    • II miejsce

    • Nagroda aktorska dla Poli Budzyńskiej i Kasi Kamińskiej




 

„Pinokio” – 2018

Spektakl "Pinokio" to obrazy, dźwięki, ruch.  Pinokio staje się metafizycznym podróżnikiem w świecie ludzi. Jego poplątana droga ma swój finał w dojrzałości i miłości.


 

Występują:

 

OGNIOJAD – MAKSYMILIAN MACIEJEWSKI

CLOWN – OLIMPIA OGRODOWICZ

PINOKIO – ANIA NOWAK

DŻEPETTO – DAWID TOMCZAK

MARIONETKA 1  - OLA SOROKA

MARIONETKA 2. – KASIA ZYCH

MARIONETKA 3 – WIKTORIA WACHOWIAK

MARIONETKA 4 – OLIMPIA OGRODOWICZ

MARIONETKA 5 – URSZULA KĘDRACKA

MARIONETKA 6 – KASIA KAMIŃSKA

WRÓŻKA – MICHALINKA MAŁECKA

PAPUGA – ULA KĘDRACKA

LIS – KASIA ZYCH

KOT – WIKTORIA WACHOWIAK

SOWA – KASIA KAMIŃSKA
 

Przeglądy:

 

  • XX Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych 2018 w Wągrowcu „Kurtyna 2018” 16-17.11.2018

    • II miejsce - Srebrna Kurtyna

  • XVI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Złote Maski w Krajence 8 maja 2019

    • I miejsce i Grand Prix, 

    • na tym samym przeglądzie dwie aktorki otrzymały nagrody aktorskie: Kasia Kamińska i Anna Nowak, 

    • cały zespół Teatru Małego również otrzymał nagrodę aktorską. 

    • Nagroda za inscenizację dla Katarzyny Kuczerepy-Budzyńskiej

 

  • Na VI Ogólnopolskim Dziecięcym Przeglądzie Teatralna Majówka 2019 w Środzie Wielkopolskiej 24.05.2019

    • spektakl "Pinokio" został nagrodzony Grand Prix 

    • oraz nagrodą aktorską zespołową dla Teatru Małego.



 

„Pinokio” – 2018

 

Występują:

 

OGNIOJAD – PIOTRUŚ HAGDAN

CLOWN – LIWIA PAWŁOWSKA

PINOKIO – ANIA NOWAK

DŻEPETTO – MAKSYMILIAN MACIEJEWSKI

MARIONETKA 1  - ALEKSANDRA WALKOWIAK

MARIONETKA 2. – ALICJA ZADROGA

MARIONETKA 3 – JAŚMIN BUDZYŃSKI

MARIONETKA 4 – LIWIA PAWŁOWSKA

MARIONETKA 5 – URSZULA KĘDRACKA

MARIONETKA 6 – MATYLDA KONDYS

WRÓŻKA – POLA BUDZYŃSKA

PAPUGA – ULA KĘDRACKA

LIS – ALICJA ZADROGA

KOT – JAŚMIN BUDZYŃSKI

SOWA – MATYLDA KONDYS

KNOT – OLIWIA STALICA

KRUK – MATYLDA KONDYS

GADAJĄCY ŚWIERSZCZ – JAŚMIN BUDZYŃSKI


 

Przeglądy:

  • Nominacja do udziału w 15. Spotkaniach Mistrzów Teatru w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie 18 czerwca 2021 r.

 

Załączniki

Nazwa
6457 2010 (1).jpg pobierz
6457 2010 (2).jpg pobierz
6457 2010 (3).JPG pobierz
6457 2010 (4).JPG pobierz
6457 2010 (5).JPG pobierz
6457 2010 (6).jpg pobierz
6457 2010 (7).jpg pobierz
6457 2010 (8).jpg pobierz
6457 2010 (9).jpg pobierz
6457 2010 (10).jpg pobierz
6457 2010 (11).jpg pobierz
6457 2010 (12).jpg pobierz
6457 2010 (13).jpg pobierz
6457 2010 (14).jpg pobierz
6457 2010 (15).jpg pobierz
6457 2010 (16).jpg pobierz
6457 2010 (17).jpg pobierz
6457 2010 (18).jpg pobierz
6457 2010 (19).jpg pobierz
6457 2010 (20).jpg pobierz
6457 2010 (21).jpg pobierz
6457 2010 (22).jpg pobierz
6457 2010 (23).jpg pobierz
6457 2010 (24).jpg pobierz
6457 2010 (25).jpg pobierz
6457 2010 (26).jpg pobierz
6457 2010 (27).jpg pobierz
6457 2010 (28).jpg pobierz
6457 2010 (29).jpg pobierz
6457 2010 (30).jpg pobierz
6457 2010 (31).jpg pobierz
6457 2010 (32).jpg pobierz
6457 2010 (33).jpg pobierz
6457 2010 (34).jpg pobierz
6457 2010 (35).jpg pobierz
6457 2010 (36).jpg pobierz
6457 2010 (37).jpg pobierz
6457 2010 (38).jpg pobierz
6457 2010 (39).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (1).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (2).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (3).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (4).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (5).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (6).JPG pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (7).JPG pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (8).JPG pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (9).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (10).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (11).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (12).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (13).jpg pobierz
Aaa-rtysta! 2008 (14).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (1).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (2).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (3).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (4).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (5).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (6).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (7).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (8).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (9).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (10).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (11).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (12).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (13).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (14).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (15).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (16).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (17).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (18).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (19).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (20).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (21).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (22).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (23).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (24).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (25).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (26).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (27).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (28).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (29).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (30).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (31).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (32).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (33).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (34).JPG pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (35).jpg pobierz
Ćmolęk Kici Koci 2007 (36).JPG pobierz
Karaluchy 2004 (1).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (2).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (3).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (4).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (5).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (6).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (7).jpg pobierz
Karaluchy 2004 (8).jpg pobierz
Końcówka 2015 (1).jpg pobierz
Końcówka 2015 (1).mp4 pobierz
Końcówka 2015 (2).jpg pobierz
Końcówka 2015 (3).jpg pobierz
Końcówka 2015 (4).jpg pobierz
Końcówka 2015 (5).jpg pobierz
Końcówka 2015 (6).jpg pobierz
Końcówka 2015 (7).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (1).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (2).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (3).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (4).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (5).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (6).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (7).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (8).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (9).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (10).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (11).JPG pobierz
Kot + kot 2018 (12).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (13).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (14).jpg pobierz
Kot + kot 2018 (15).jpg pobierz
Pinokio 2018 (1).jpg pobierz
Pinokio 2018 (2).jpg pobierz
Pinokio 2018 (3).jpg pobierz
Pinokio 2018 (4).jpg pobierz
Pinokio 2018 (5).jpg pobierz
Pinokio 2018 (6).jpg pobierz
Pinokio 2018 (7).jpg pobierz
Pinokio 2018 (8).jpg pobierz
Pinokio 2018 (9).jpg pobierz
Pinokio 2018 (10).jpg pobierz
Pinokio 2018 (11).jpg pobierz
Pinokio 2018 (12).jpg pobierz
Pinokio 2018 (13).jpg pobierz
Pinokio 2018 (14).jpg pobierz
Pinokio 2018 (15).jpg pobierz
Pinokio 2018 (16).jpg pobierz
Pinokio 2018 (17).jpg pobierz
Pinokio 2018 (18).jpg pobierz
Pinokio 2018 (19).jpg pobierz
Pinokio 2018 (20).jpg pobierz
Pinokio 2018 (21).jpg pobierz
Pinokio 2018 (22).jpg pobierz
Pinokio 2018 (23).jpg pobierz
Pinokio 2018 (24).jpg pobierz
Pinokio 2018 (25).jpg pobierz
Pinokio 2018 (26).jpg pobierz
Pinokio 2018 (27).jpg pobierz
Pinokio 2018 (28).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (1).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (2).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (3).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (4).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (5).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (6).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (7).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (8).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (9).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (10).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (11).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (12).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (13).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (14).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (15).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (16).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (17).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (18).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (19).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (20).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (21).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (22).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (23).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (24).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (25).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (26).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (27).jpg pobierz
Rety, jaki dziwny osioł! 2017 (28).jpg pobierz
Śmierć urzędnika 2005 (1).jpg pobierz
Śmierć urzędnika 2005 (2).jpg pobierz
Śmierć urzędnika 2005 (3).jpg pobierz
Śmierć urzędnika 2005 (4).jpg pobierz
Śmierć urzędnika 2005 (5).jpg pobierz
Zespół taneczno - marszowy FART

Grupa taneczno-marszowa „Fart” w Miejskim Domu Kultury działa pod kierunkiem Pani Małgorzata Lang od 2006 roku. Instruktorka przygotowywuje zespół mażoretek do występów ogólnomiejskich oraz reprezentowania domu kultury na zewnątrz – w mistrzostwach krajowych, a nawet świata. Zajęcia taneczne w zespole trenują u dziewcząt poczucie rytmu, grację, pewność siebie, gibkość, obycie ze sceną, opanowanie i pokonywanie tremy. Wypracowywana jest także współpraca w grupie, umiejętność podporządkowania się w grupie oraz kształcenie się cech przywódczych.

 

Pani Lang ukończyła studia podyplomowe z tańca współczesnego i co rok jeździ na warsztaty taneczne. Pomysły na realizację zajęć czerpie z wyjazdów na mistrzostwa, przeglądów i konfrontacji zespołowych, gdyż nie ma telewizora i nie ogląda teledysków.

 

Same dzieci są dla mnie wielką inspiracją” – twierdzi instruktorka.

 

Laboratorium Robotyki z LEGO Spike Prime

Zestaw robotyki SPIKE Prime, którego używamy do edukacji młodzieży ma na celu wprowadzenie młodszego ucznia do robotyki, inżynierii
i kodowania w sposób, który jest prostszy i bardziej ukierunkowany na cele dydaktyczne niż inne zestawy z serii LEGO
(np. zestawy Mindstorms).

SPIKE™ Prime jest dedykowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Zawiera 523 elementy Technic i jest zaprogramowany za pomocą aplikacji stworzonej przez LEGO, opartej na języku Scratch.

Rozwiązanie SPIKE Prime jest zorientowane na cel, więc zamiast poprosić uczniów o stworzenie robotów przy użyciu setek klocków Technic, zestaw zmusza ich do rozwiązywania problemów, dając jedynie wskazówki i konkretny cel. Nowi uczniowie mogą w szybki sposób zacząć pracę w trakcie 45-minutowych lekcji, które uczą krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

Gdy dzieci zdobędą doświadczenie w budowaniu i programowaniu, mogą przejść do bardziej zaawansowanych projektów, które dają możliwość większej kreatywności w projektowaniu, a także zmuszają do testowania i oceny prototypów.

 

Taki sposób nauki poprzez zabawę będzie dobrym dopełnieniem edukacji szkolnej. Uczestnicy zajęć rozwiną umiejętność pracy w zespole, swoją kreatywność podczas tworzenia autorkich robotów oraz zaczną samodzielnie programować rozbudzając logiczne myślenie.

 

Sekcja prowadzona w dwóch grupach wiekowych:

- 8 – 10 lat

- 11 – 13 lat

Zajęcia prowadzone raz w tygodniu w małych grupach - do 6 osób. Sekcja prowadzona przez Karolinę Sadek – pracownicę MDK, która ciągle rozwija się pod naszymi skrzydłami.

 

 

Miejski Dom Kultury zaprasza: Klimakterium 2