Sekcja szydełkowania
Opublikowano 19.07.2022 10:10

Sekcja Szydełkowania

 

Działalność rozpoczęła w kwietniu 2017r. aby kultywować tradycje naszych mam i babć przekazując je następnym pokoleniom.

Na zajęciach sekcji spotykają się osoby w różnych grupach wiekowych tzn. ,,od wnuczki do babci”.

Sekcja obecnie skupia 16 osób.

Głownym celem spotkań jest poznanie techniki szydełkowania I umiejętności czytania schematów używanych we wzorach. W ramach cotygodniowych warsztatów, twórczynie doskonalą swoje umiejętności w różnych techmikach: szydełkowanie, robótki na drutach, haft krzyżykowy I temari, koronka frywolitkowa, tworzenie biżuterii koralikowej i sploty makramy.

Oprócz czwartkowych spotkań w Galerii MDK w Wągrowcu, sekcja uczestniczyła w imprezach organizowanych przez różne organizacje samorządowe i stowarzyszenia, m.in.:

- prezentacja prac w Galerii Domu Kiltury i Muzeum Regionalnym,

- udział w festynach, jarmarkach i kiermaszach świątecznych

- jarmarku sztuki ludowej w Żninie ,,Jesień na Pałukach”

- warsztaty z dziećmi w ferie zimowe ,,wspólna pasja dla dużych i małych” oraz udział w telewizyjnym domu kultury.

- prezentacja rękodzieła i warsztaty na Gali w Skokach ,,Fismatynta zez naszego fyrtla” / dwukrotnie otrzymano nagrodę publiczności /

- organizacja światowego dnia dzirgania w przestrzeni publicznej /VI.2018 I 2019 rok/

- udział w konkursach na ozdoby świąteczne w bibliotec oraz haft i koronkę w SZOK w Szamotułach

- przy domu kultury członkinie ubrały drzewo w dziergany kubraczek X.2017r., wykonały ozdoby na dekorację świątecznej choinki i ubrały rzeźbę na zakończenie sezonu w letni strój

 

Dzierganie – to wspaniałe twórcze hobby, które uczy rozwijać wyobraźnię I daję ogromną satysfakcje z osiągniętego celu. Niczym balsam dla naszego umysłu, wycisza I mobilizuje do myślenia, daje relaks I zarazem rehabilituje.

Zapraszamy chętnych pasjonatów rękodzieła do spędzenia wspólnie czasu przy robótkach w każdy czwartek o godz. 17:00 do Galerii MDK.

 

 

Sekcja szachowa
Opublikowano 19.07.2022 10:10