SMS z Kulturą

 

LINK DO ZAPISANIA SIĘ DO SMS-a Z KULTURĄ:
https://ssl.smsapi.pl/apps/newsletter_sms/index/6437E0283463356613F3513E

 

DZIEŃ DZIECKA Z KULTURĄ!

Dzień Dziecka to ten dzień w roku, który daje najmłodszym ogrom radości – i to we wszystich postaciach! Opiekunowie przymykają oko na słodkie szaleństwa swoich milusińskich. W tym roku również będziemy hucznie obchodzić Dzień Dziecka!

3 czerwca od godziny 14:00 w Parku 600 – lecia przy ulicy Kasprowicza zagwarantujemy Wam mnóstwo atrakcji. Oprócz tradycyjnych występów artystycznych, stoisk handlowych i gastronomicznych będzie okazja spotkać się z wągrowieckimi policjantami i strażakami, odwiedzi nas również przesympatyczny pies Charlie! Na wielbicieli aktywności czekają wyzwania sportowe, Bieg Kolorów HOLI, QR – owe podchody, gra w chińczyka, zabawy z chustą, malowanie twarzy i tatuaże. W tym dniu będzie jeździć także turystyczna kolejka!

Wstęp na całe wydarzenie jest wolny.

SPĘDŹMY WSPÓLNIE TEN WYJĄTKOWY CZAS!

 

 

Plenerowa wystawa fotograficzna "RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ" Elżbiety Dzikowskiej

Miejski Dom Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa na plenerową wystawę fotograficzną "RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY ŻEBY SIĘ PODOBAĆ" Elżbiety Dzikowskiej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 19 czerwca o godz. 18:00 w Parku Miejskim przy Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu.

 

ROCK NOC 2023

Razem z Załogą 62100 mamy przyjemność zaprosić Was na kolejną edycję tego kultowego festiwalu.

8 lipca w tym roku na deskach naszego amfiteatru wystąpią:

Frontside - polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza szeroko pojętego rocka i heavy metalu. Grupa powstała w 1993 w Sosnowcu początkowo wykonując hardcore. latach kolejnych zespół zwrócił się w stronę metalcore'u i deathcore'u

Bulbulators - polska grupa muzyczna, grająca w stylu punk rock. Zespół koncertował m.in. z The Adicts, Angelic Upstarts, 999, UK Subs, The Exploited, Charge 69, Po Prostu. Zespół istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe

Limerent - Pięciu przyjaciół, których połączyła wspólna miłość do mocnych brzmień oraz kultury deskorolki. Postanowili więc połączyć te dwie rzeczy by dać ludziom muzykę idealną do przemierzania miasta na desce jak i do skakania na koncertach. Możecie od nich usłyszeć połączenie skatepunka z potężnym krzykiem oraz zgniatającymi breakdownami.

Schizma - Zespół powstał w 1990 roku w Bydgoszczy, na gruncie punk rockowej formacji Kompania Karna. Przez ponad 20 lat istnienia grupa przechodziła wiele zmian personalnych, jednak od początku istnienia do dziś pozostaje wierna bezkompromisowemu brzmieniu hard core i etyce niezależnośc

Red Scalp - zespół, którego członkowie pochodzą z Poznania oraz Pleszewa, reprezentujący takie gatunki, jak: stoner rock, space rock czy doom metal. W twórczości kapeli można znaleźć też wiele odniesień do muzyki psychodelicznej lat siedemdziesiątych

Protect This City – 5-osobowy zespół grający metalcore. Muzyka Protect This City łączy ciężkie breakdowny, melodyjne riffy oraz emocjonalną warstwę liryczną. W 2016 roku ekipa zadebiutowała wydawnictwem “For All Those Lost”. EP dobrze przyjęła się na lokalnej scenie, co przysporzyło zespołowi wielu fanów w kraju oraz za granicą.

Czeka na Was duża dawka konkretnego grania! Otwarcie bramek nastąpi o 17:45, a start imprezy zaplanowaliśmy na 18:15.

Bilety:

-w przedsprzedaży: 45 zł

-w dniu koncertu: 60 zł

- młodzież od 7 do 12 r.ż.: 5 zł

- dzieci do 7 r.ż.: za darmo

Nie może was zabraknąć! DO ZOBACZENIA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DNI WĄGROWCA 2023 - KONCERT BRYSKIEJ

Mamy przyjemność ogłosić, że tegoroczne Dni Wągrowca - już tradycyjnie pod imieniny patrona naszego miasta Jakuba - spędzimy z BRYSKĄ!
Mało kto wie, jak wygląda naprawdę, ale wiele osób słyszało jej utwory. 

Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka Bryska zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden znany artysta.

Koncert BRYSKIEJ poprzedzi występ pochodzącej z Wągrowca Marty Jastrząbek z zespołem.

Zapraszamy Was do Amfiteatru Miejskiego w niedzielę - 23 lipca - od godz. 18:30.

Na wydarzenie obowiązują bilety, które są już dostępne w kasie Kina MDK oraz w systemie sprzedaży online Bilety24.pl

Wejściówkę będzie można nabyć również w dzień koncertu w Amfiteatrze Miejskim.

 

 

Zapraszamy na koncert!

17 września o 17:00 - na scenie w Wągrowcu zagości Śpiewająca Rodzina Kaczmarek dzięki której znajdziemy się "W Krainie Melodii"

"W krainie melodii" to koncert jedynej w Polsce rodziny śpiewającej muzykę klasyczną. W wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek usłyszycie Państwo najpiękniejsze melodie z operetki min. W rytm walczyka, Co się dzieje, Oszaleję, Usta milczą, Dusza śpiewa, Graj cyganie oraz przeboje musicalowe jak: Śnić sen, Gdybym był Bogaczem, Przetańczyć całą nocą, a także piękne standardy muzyki rozrywkowej, piosenki z repertuaru Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Poula Anki czy Luisa Armstronga.

Iwona (sopran), Piotr (tenor), Adam (baryton) i Wojciech (baryton) przeniosą Państwa do krainy melodii, gdzie czekają na was niesamowite doznania emocjonalne. Piękna muzyka i wspaniałe głosy sprawią, że będzie to niezapomniany wieczór.

Bilety już w sprzedaży! ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
 
 
 
 

Café Bodo - Zapraszamy na sentymentalny koncert!

Warszawska kawiarenka przy ulicy Foksal 17 była pomysłem legendarnego polskiego śpiewaka i doprawdy posiada wyjątkową atmosferę – przenosi w czasy wypełnione muzyką, dowcipem, elegancją. Bywają tam polskie znakomitości, gra orkiestra, a my jesteśmy świadkami spotkania samego Eugeniusza Bodo z Hanką Ordonówną. Nie tylko śpiewają swoje największe przeboje tamtego okresu, m.in. „Całuję twoją dłoń, madame”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Na pierwszy znak”, ale także rozmawiają, przekomarzają się, dowcipkują. Wszystko to przy zapachu kawy, wśród szali boa, kapeluszy i fraków 
 
7 października na deskach naszej sceny zagramy muzyczne widowisko Café Bodo.
 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE - BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
 
W rolach głównych wystąpią Tadeusz Seibert (finalista 10. edycji The Voice of Poland) oraz Emilia Czekała. Sentymentalne dźwięki dostarczy publiczności Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich.

 

 

 

 
 
 
 

Miejski Dom Kultury zaprasza: DNI WĄGROWCA 2023 - KONCERT BRYSKIEJ