"Jazz w rodzinnym mieście" - dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu znalazł się na liście ośrodków, które otrzymały dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ​w ramach programu Edukacja kulturalna.
Pozyskane środki pozwolą na zrealizowanie projektu pt. "Jazz w rodzinnym mieście"

Ośrodki kultury w małych miastach mają za zadanie pokazywać jak piękny i kolorowy jest świat. Być miejscem kontaktu z różnorodną kulturą, wskazywać drogowskazy, gdzie szukać, nakierowywać i właśnie z tej myśli powstał pomysł na "Jazz w rodzinnym mieście" - projekt, którego głównym przesłaniem jest pokazać mieszkańcom Wągrowca, że ten gatunek muzyczny nie jest tylko wymagający i trudny w odbiorze dla przeciętnego odbiorcy, ale to muzyka, która daje radość, dobrą zabawę i otwiera na nowe horyzonty.

Projekt pt.: Jazz w rodzinnym mieście zakłada przeprowadzenie cyklu wydarzeń o charakterze edukacyjno-animacyjnym, dedykowanych różnym grupom odbiorców ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Wydarzenia organizowane w ramach cyklu mają mieć różny charakter, który pozwoli w sposób kompletny przekazać czym jest jazz taka forma spowoduje także, że całość będzie bardziej interesująca i dostępna dla indywidualnego odbiorcy. Nasze doświadczenia pokazują, że w różnych sposób możemy rozmawiać z dziećmi i młodzieżą.
W ramach projektu chcemy przeprowadzić jednodniowe warsztaty taneczne, które zakończą się wspólnym dancingiem, biesiadowaniem przy muzyce na żywo. Poprzez zabawę, w sposób dostępny wykwalifikowani trenerzy przekażą istotę swingu. Ostatnią składową projektu będzie koncert, którego celem będzie pokazanie, że dzisiejszy jazz to wielka wariacja na temat tego gatunku. Składowe cyklu dobrane są w taki sposób, aby jak najbardziej całościowo przedstawić gatunek, oswoić odbiorców z różnorodnością, pokazać, że nie ogranicza nas nasze małe miasteczko, a jest właściwie furtką do wielkiego świata, także tego muzycznego.

Warto przypomnieć, że projekt Jazz w rodzinnym mieście był realizowany w Wągrowcu także w latach 2020-2021, z inicjatywy śp. Grzegorza Bartkowiaka, zastępcy dyrektora wągrowieckiego MDK.

Miejski Dom Kultury zaprasza: Koncert Malwiny Paszek "Dziewuchy"