Spotkanie z poezją: Występ artystyczny "Wieczór Bieszczadzki" - Józef Bilski, Marcepan Dzierzgowski oraz Andrzej Czyż
Opublikowano 13.04.2024 18:06

Gotowi na podróż przez magiczne Bieszczady? Dołączcie do nas na niezapomniany wieczór pełen poezji i muzyki bieszczadzkiej!

13 kwietnia 2024, godz. 18:00, Galeria MDK

Wystąpienie artystyczne "Wieczór Bieszczadzki" zabierze Was w podróż pełną emocji i inspiracji.  Spotkamy się z wyjątkowymi artystami:

Józef Bilski - poeta piszący w tzw. nurcie bieszczadzkim. Laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów, autor 6 tomików wierszy, animator kultury, czasem juror, czasem fotografik, z wykształcenia historyk i historyk sztuki, członek Związku Literatów Polskich.

Niespokojna dusza, człowiek drogi. Lubi Wschód - jego senność, wielokulturowość, nostalgię... i to że można się wciąż się tam zagubić... a wszak gubienie pozwala odnaleźć siebie.

Marcepan Dzierzgowski - Mieszka w Polanie w Bieszczadach i inspiruje się muzyką Bardów i poetów, niektórych już prawie zapomnianych. Jego gitara i śpiew przeniosą nas w atmosferę magicznych krajobrazów bieszczadzkich.

Andrzej Czyż – muzyk, kulturoznawca, bieszczadzki instruktor survivalu, żeglarz. Z powodzeniem wykonuje zarówno autorskie piosenki, jak i znane utwory z nurtu poezji śpiewanej i piosenki turystycznej oraz współczesne szanty i pieśni żeglarskie. W 2019 roku zdobywca głównej nagrody "o Kapelusz Chmiela" na festiwalu Chmielowisko.

Czas trwania ok 90 min -  Wstęp Wolny