Konkurs plastyczny "Obrazy dla Europy" rozstrzygnięty!
Opublikowano 20.03.2024 14:02

Nikodem Rączkowski i Marianna Durecka w kategorii dzieci młodszych oraz Gabriela Stefańska i Nela Jankowiak w kategorii dzieci starszych to laureaci eliminacji miejskich konkursu plastycznego „Obrazy dla Europy”. Międzynarodowe rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego zostaną wybrane najładniejsze prace z czterech miast, nastąpi 25-26 maja w Le Plessis-Trevise - partnerskim mieście Wągrowca.

Dzieci z Wągrowca, które wzięły udział w konkursie, musiały zmierzyć się z dwoma tematami „Kocham moje miasto” (dzieci młodsze) oraz „Ekoodpowiedzialność w moim mieście” (dzieci starsze). Wyboru najlepszych prac dokonało Jury konkursowe pod przewodnictwem pani Zofii Zawol, a dostarczone prace oceniały również panie Iwona Szafran, dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz sekretarz miasta pani Wiesława Domańska, reprezentująca Burmistrza Wągrowca.

Końcowy werdykt Jury to:

W kategorii dzieci 6-10 lat

I miejsce – Nikodem Rączkowski

II miejsce – Marianna Durecka

III miejsce – Zofia Rajnik i Jaromir Lica

oraz 2 równorzędne wyróżnienia dla: Anny Lisieckiej i Dagmary Lisieckiej.

W kategorii dzieci 11-16 lat

I miejsce – Gabriela Stefańska

II miejsce – Nela Jankowiak

III miejsce – Michał Szczepaniak.

Zgodnie z regulaminem konkursu po dwie najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej  zostaną przesłane do Le Plessis-Trevise, w którym wezmą udział w międzynarodowym rozstrzygnięciu konkursu, rywalizując z rysunkami/malunkami z Ourem (Portugalia), Burladingen (Niemcy) oraz zwycięskimi pracami wykonanymi przez dzieci z miasta – gospodarza konkursu „Obrazy dla Europy”. Organizator konkursu – miasto Le Plessis-Trevise zaprosi również wągrowieckich laureatów z opiekunami na weekend europejski od 24 do 27 maja, podczas którego nastąpią finałowe rozstrzygnięcia konkursu.

Organizatorami eliminacji miejskich konkursu „Obrazy dla Europy” byli Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Wągrowcu. Koszty wyjazdu do Francji laureatów konkursu z Wągrowca sfinansują strona francuska oraz Urząd Miejski w Wągrowcu.

gabriela-stefanska-page-001.jpg pobierz
nikodem-raczkowski-page-001.jpg pobierz